فروش عمده سیب زمینی جلی کرمانشاه | گروه کشاورزی آراد

encoding=”utf-8″ ?>

چرا کشت و پرورش رقم سیب زمینی جلی در کرمانشاه مناسب تر است؟ پخش عمده سیب زمینی این استان با کیفیت مرغوب به چه روشی انجام می گیرد؟
بد نیست این نکته را در ذهن داشته باشیم که انواع رقم سیب زمینی برای مصارف گوناگون مناسب اند.
در واقع ممکن است یک رقم از سیب زمینی برای خلال کردن مناسب باشد و رقم دیگر مخصوص تازه خوری است.
نکته ای که در مورد سیب زمینی رقم جلی وجود دارد، امکان استفاده از آن هم برای خلال درست کردن و هم برای مصارف تازه خوری است.
از این جهت یکی از انواع سیب زمینی محبوب و پرخریدار در ایران است.
کرمانشاه یکی از مناطق بسیار مناسب برای کشت سیب زمینی جلی است که با داشتن وسعت زیاد زمین های زراعتی برای کشت سیب زمینی نقش بسزایی در تولید این محصول در ایران ایفا می کند.

سفارش سیب زمینی سانتا آراد

پخش عمده سیب زمینی کرمانشاه

آیا وقتی سیب زمینی کرمانشاه را شرکت های پخش در سراسر کشور به صورت عمده عرضه می دارند، با استقبال خوبی رو به رو خواهد بود؟
سیب زمینی کرمانشاه از جمله بهترین محصولاتی ست که این شهر به بازار عرضه داشته و به دلیل آنکه بیشترین تولید را در کشور داشته، نیاز مناطق مختلف را تامین می کند. از همین رو سیب زمینی کرمانشاه را افراد زیادی می شناسند.
معمولا شرکت هایی که در زمینه پخش سیب زمینی به صورت عمده فعالیت دارند، محصول کرمانشاه را به عنوان یکی از تولیدات درجه یک شناخته و برای فروش آن اقدام می کنند.

فروش عمده سیب زمینی جلی کرمانشاه | گروه کشاورزی آراد

 

بذر مناسب کشت سیب زمینی

انتخاب بذر مرغوب و مناسب برای کشت سیب زمینی می‌تواند علاوه بر افزایش عملکرد کمی و کیفی تا حدودی برخی از مشکلات و هزینه‌ها را کاهش و باعث افزایش بازدهی شود.از این رو از بذر صنعتی برای کشت سیب زمینی مورد استفاده قرار گرفت و در زمان فروش محصول به دلیل ماندگاری بیشتر، داشتن سایز و کیفیت مناسب برای صنایع تبدیلی با قیمت مناسب به فروش می رسید.

از ارقام بذر صنعتی کشت سیبی زمینی علاوه بر تازه خوری در تهیه چیپس و مصارف صنعتی دیگر هم کاربرد دارد.

صادرات عمده سیب زمینی مارفونا

 

سیب زمینی علاقمند به خورشید است سیب زمینی ها با تکه هایی از غده ها به نام سیب زمینی بذر کاشته شده اند. گیاه سیب زمینی بذر را در بهار در حدود زمان آخرین یخبندان مورد انتظار بکارید.

سیب زمینی های کوچک را می توان به طور کامل کاشت ، اما سیب زمینی های بزرگتر (بزرگتر از یک توپ گلف) قبل از کاشت باید با یک چاقوی تمیز آنها را خرد کرد اطمینان حاصل کنید که هر قطعه شامل یک چشم یا جوانه باشد برای جلوگیری از پوسیدگی ، اجازه دهید قطعات قبل از کاشت چند روز خشک شوند. سیب زمینی بذر را چند اینچ در عمق خاک شل و به خوبی زهکشی شده و بین ۱۲ تا ۱۵ اینچ در ردیف ها بکارید.

فروش عمده سیب زمینی جلی کرمانشاه | گروه کشاورزی آرادMPLM6090

استان کرمانشاه چه نوع سیب زمینی کشت می کند؟

انواع سیب زمینی کرمانشاه

آگریا

از انواع نیمه زودرس تا نیمه دیررس به حساب می آید. گوشت و پوست آن زرد است. می توانید آن را به شکل بیضی کشیده مشاهده کنید. غده هایش اندازه ای بزرگ دارند. اگر سیب زمینی آگریا را بکارید، می توانید برداشت خیلی خوبی داشته باشید.

آگریا مقاومت خیلی خوبی در برابر انواع بیماری ها و آفت ها از خود نشان می دهد. از این سیب زمینی برای تولید چیپس استفاده می شود

آریندا

حجم این گیاه نسبتا متوسط است. رنگ پوست آن زرد و گوشته آن زرد کمرنگ است. اگر آریندا بکارید، می توانید محصول خوبی را برداشت کنید، زیرا این سیب زمینی عملکرد بسیار بالایی دارد. همچنین نسبت به کوفتگی داخلی نیز مقاوم می باشد.

آلمرا

نیمه زودرس است و شاخ و برگ های آن متوسط هستند و رنگ پوست آن زرد و گوشته اش نیز زرد کمرنگ است. غده های بزرگ این نمونه بیضی کشیده و یکنواخت می باشد  با وجود عملکرد زیادی که دارد، برای کشت مناسب است. اما از سیب زمینی آلمرا می توانید فقط برای مصرف تازه خوری استفاده کنید.

بانبا

بانبا رشد نیمه زودرس دارد. رنگ پوستش زرد و گوشت آن نیز زرد کمرنگ می باشد. غده ها بیضی کشیده هستند. برداشت متوسطی دارد

بورن

رنگ پوست و گوشت آن زرد هستند شکل غده های آن نیز بیضی تا بیضی کشیده هستند. غده های بزرگش به همراه عملکرد خیلی بالا آن می توانند برای کشت خیلی مقرون به صرفه باشند. اما بورن تنها برای مصرف به شکل تازه خوری مناسب می باشد. مقاومت این سیب زمینی در برابر بیماری ها هم خوب می باشد. از این رو می تواند یک مدل خوب برای کشت به شماربیاید.

فروش عمده سیب زمینی جلی کرمانشاه | گروه کشاورزی آراد

 

<
7

  1. محصولاتتون بی نظیر هست من ازتون گوجه فرنگی رقم 4129 خریداری کردم
    حتما شمارو به دوستان برای صادرات معرفی میکنم

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما